ІНШІ ТИПИ

Як добудувати терасу до будинку? Тераса своїми руками. Дизайн тераси фото

Більшість приватних будинків вже на етапі проектування передбачають наявність тераси, оскільки вона не тільки облагороджує зовнішній вигляд фасаду, але і є додатковою корисною площею. Терасу можна використовувати як літню кухню, місце для відпочинку, а якщо вона утеплена, то і як повноцінне житлове приміщення.

У більшості випадків тераси є відкритими або заскленими приміщеннями без капітальних стін. Засклені тераси допоможуть також підвищити теплоізоляційні якості стін будинку, зберігаючи тепло в приміщенні. У випадках, коли будинок вже побудований, а тераса в ньому відсутня, можна добудувати її «заднім числом».

Як прилаштувати терасу до будинку своїми руками?

Першим етапом у процесі зведення тераси є розробка будівельного проекту. Для цього необхідно звернутися в проектні організації, де проект буде розроблений і схвалений всіма інстанціями. До будівельних робіт можна приступати після отримання дозволу на будівництво.

В якості матеріалів для будівництва можна вибрати будь-який матеріал: від цегли до дерев’яних зрубів. Багато в чому вибір матеріалу залежить від того, з чого побудований сам будинок, оскільки стилістика дому та тераси повинна збігатися. З найбільш поширених матеріалів можна виділити дерев’яні зруби, металоконструкції. Капітальні будови з блоків чи цегли зустрічаються рідше.

На етапі проектування потрібно брати до уваги такі важливі показники, як матеріали і конструкція стін будинку, фундаменту, вигляд і властивості ґрунту, а також клімат місцевості, умови подальшої експлуатації. Саме ці показники багато в чому визначають можливість добудовування тераси. Проект також включає в себе оформлення тераси: зовнішню і внутрішню обробку, заскління, сходовий марш, використання елементів декору і т.д. Все це обговорюється з замовником, виходячи з його побажань і фінансових можливостей.

Фундамент тераси

Фундамент тераси

Коли проект готовий, можна приступати до самого будівництва, яке починається з облаштування фундаменту. Оскільки фундамент є основою всієї споруди і від нього багато в чому залежить її стійкість і цілісність, до його облаштування потрібно підійти серйозно, строго дотримуючись запроектованим схемами.

Глибина нового фундаменту повинна бути рівною глибині існуючого, інакше при промерзанні грунту вони можуть зрушитися один відносно одного. Два фундаменти (існуючий і новий) повинні міцно з’єднаються між собою, утворюючи цільну конструкцію. Якщо будинок побудований вже давно і його усадка пройшла, фундаменти можна з’єднати і закрити шов монтажною піною. Якщо ж усадка ще триває або існуючий фундамент недостатньо надійний, з’єднання проводиться за допомогою шипів і пазів, що дозволяє двом конструкціям переміщатися один відносно одного.

Вид фундаменту вибирається залежно від кліматичних умов і типу ґрунту. Якщо ґрунт має низьку вологість, можна використовувати стовпчастий фундамент, відповідний для легких каркасних конструкцій. Для вологого ґрунту або для зведення капітальних стін з цегли або блоків використовується монолітний бетонний фундамент.

Будівництво стін тераси

Будівництво стін тераси

Що стосується стін, то, як було сказано вище, їх матеріал повинен збігатися з матеріалом стін основного будинку. Найчастіше відкриті або засклені тераси мають стіни з дерев’яного або металевого каркаса. В якості внутрішньої обробки використовується вагонка з пластика або деревини, а зовні стіни можуть бути виконані з дерев’яного бруса, панелей або сайдінга. Якщо проект тераси передбачає зведення стін з блоків чи цегли, необхідно попередньо підсилити фундамент. Товщина таких стін зазвичай не перевищує 1,5 цегли, а внутрішніх перегородок – 12,5 см. Перегородки можна виконати із цегли або гіпсокартону. Стіни добудованої тераси і існуючого будинку повинні бути жорстко з’єднані між собою за допомогою металевих закладних елементів. Для їх кріплення в існуючій стіні свердлом проробляються глибокі отвори, а до конструкції тераси вони кріпляться будівельним розчином при кладці.

Дах тераси

Дах тераси

Дах тераси, як правило, являє собою кроквяну систему. Від її конструкції безпосередньо залежить міцність і надійність покрівлі, а також ступінь захисту внутрішнього приміщення від опадів і вітру. В якості матеріалу для кроквяної системи вибираються дерев’яні бруси і дошки для обрешітки. Дерев’яні елементи перед використанням повинні пройти обробку спеціальними просоченнями, які захищають їх від впливу навколишнього середовища, а також зменшують їх здатність до горіння. Проект повинен передбачати розрахунок кроквяної системи, де враховуються всі навантаження на покрівлю.

При установці крокв вони повинні жорстко закріплюватися між собою, а також із стіною будинку. При цьому використовуються різні скоби, болти, шурупи та інші з’єднувальні вироби. В якості матеріалу для покрівлі можна вибрати будь-який оздоблювальний матеріал. В ідеалі він повинен бути таким же, як і у покрівлі будинку. Цікавим рішенням є використання в якості покрівельного матеріалу світлопропускаючих конструкцій. Їх можна використовувати практично для всіх типів дахів (купольних, скатних, складних конфігурацій). Для каркасу в таких випадках використовується сталь або ПВХ, а якщо прольоти покрівлі невеликі, можна застосувати самонесучі елементи зі скла або полімерних матеріалів.

Облаштування тераси

Облаштування тераси

Після того, як будівництво каркаса тераси закінчено, можна приступити до внутрішніх робіт: проведення електрики, установки при необхідності системи опалення або облаштування теплої підлоги, внутрішньої обробки стін, підлоги, стелі. В якості підлогового покриття зазвичай використовується дерево, попередньо оброблене захисною грунтовкою і покрите лаком або тоном. Якщо тераса не опалюється, це потрібно врахувати при виборі обробки, оскільки вона буде піддаватися впливу перепадів температури і рівня вологості.