ЕКСТЕНСИВНЕ ОЗЕЛЕНЕННЯ

Экстенсивное озеленение кровельЕкстенсивне озеленення покрівель – відмінний вибір при облаштуванні стандартної покрівлі. Правильно виконане екстенсивне озеленення – більш естетичне і економічне в обслуговуванні, ніж просте гравійне покриття. Екстенсивне озеленення виконує функції екологічно-чистого та ефективного захисного покриття гідроізоляційного шару. При даному типі озеленення будуть доречні посухостійкі рослини із сімейства лишайників, седуми, лікарські рослини і трав’яний покрив. Після влаштування таких покрівель подальша експлуатація відбувається з мінімальною участю
людини – 1-2 рази на рік.

Зелена покрівляСистема «Седумний килим» — кольоровий килим і гарантований захист гідроізоляції! Ця система – являє собою систему озеленення покрівлі з низькорослим рослинним покривом і висотою субстрату 60 мм. Седуми та інші багаторічники призначені для створення суцільного зеленого покриву. Конструкційне рішення даної системи – легке і недороге в експлуатації. Для збільшення часу цвітіння зеленого покриву висаджують 6-7 видів седумів . Період цвітіння – раннє літо. Кольорове рішення – жовтий, червоний, білий.

Система «Альпінарій» — за допомогою цієї системи покрівлі можна надати індивідуальний характер. Застосовуючи систему « Альпінарій » при екстенсивному озелененні висаджують посухостійкі багаторічники, як, наприклад, середньоросла гвоздика висотою до 400 мм, що тішить око своїм цвітінням з весни до пізньої осені. Седуми та інші багаторічні рослини призначені для створення суцільного зеленого покриву і не вимагають особливого догляду після їх висадки на покрівлю.

Озеленення покрівельСистема «Похила зелена покрівля, кут до 25 °».
Система озеленення на покрівлях з ухилом більше 10° відрізняється від озеленення плоских покрівель. На скатних покрівлях повинна бути зменшено навантаження на опори, парапети, карнизні звіси і шар субстрату захищена від ерозії. Вибір рослин також повинен відповідати нахилу покрівлі та експозиції. Важлива умова – використання стійкої до коріння рослин гідроізоляції. Гідроізоляція повинна бути стійка до коренів рослин, так як укладання додаткового шару протиокорневої плівки сприяє збільшення сили зрушення всього покрівельного пирога. Важливо вже при проектуванні передбачити варіанти подальшого обслуговування покрівлі. На поверхні покрівлі має бути передбачено достатню кількість напрямних, по яких можуть вестися роботи по сервісному та технічному обслуговуванню.

Система «Похила зелена покрівля, кут до 35°».З системою озеленення скатних покрівель на основі елементів Georaster® можливо озеленення покрівель з ухилом більше 25 °. Елементи георешітки розміром 54х54 см, висотою 10 см з поліетилену високого тиску без використання інструменту легко вставляються один в одного . Це забезпечує швидке, стабільне і рівне з’єднання . За площею , покритої Georaster® можна ходити, вона готова для заповнення сумішшю субстрату.

Екстенсивне озелененняЗавдяки об’єму елементів залишається відносно багато місця для розвитку кореневої системи. Звичайно, вибір рослин повинен відповідати умовам скатної покрівлі, південна сторона якої схильна до інтенсивного сонячного опромінення. Опади тут стікають набагато швидше, ніж на плоских дахах.
Щоб уникнути «залисин» у вегетативному шарі, які в свою чергу можуть стати початковими точками для ерозії, необхідно передбачити можливість зрошення, хоча це, як правило, необхідно тільки в посушливийчас. В конструкції озеленення скатних покрівель необхідно враховувати, щоб виникаючі сили зрушення були компенсовані досить стабільною окантовкою свеса. А при необхідності – додатковими брусами.
Крім використання на скатних покрівлях елементи Georaster® знайшли широке застосування в якості арматурних елементів для щебеневого шару в дорожньому будівництві, для зміцнення схилів та інших цілей.

Відмінності між екстенсивним та інтенсивним озелененням.