Галявина на даху будинку — в нашій країні ще в новинку

На території нашої країни зелена покрівля зустрічається нечасто, тому, напевно, стане унікальним видовищем для всіх ваших сусідів. Однак, крім краси і незвичайності, зелена покрівля має масу інших переваг. Наприклад, ваші витрати на опалення будинку взимку і охолодження влітку помітно знизяться (приблизно на 20-30%). Це пов’язано з тим, що «жива» шапка володіє чудовою здатністю природного кондиціювання, тобто нагрівається вона в 2-3 рази менше, ніж звичайна дах. Також додаткові метри зелених насаджень покращать мікроклімат ділянки, збагативши повітря додатковим киснем.

Існує два типи озеленення дахів: екстенсивний та інтенсивний.

Екстенсивне озеленення передбачає посадку на даху декількох видів невибагливих багаторічних рослин, які без проблем переносять зиму і не потребують особливого догляду. Подібна система може з успіхом застосовуватися як плоских, так і на похилих дахах. При цьому найчастіше така «зелена» покрівля виглядає як трав’яний килим або частина природного ландшафту.

«Зелений» дах   альтернатива озеленення саду

Екстенсивне озеленення – оптимальний варіант для дерев’яних будинків

Зовсім інше відчуття з’являється при погляді на інтенсивне озеленення. З його допомогою створюються унікальні куточки: висаджуються справжні газони, дерева, чагарники, прокладаються доріжки з каменю, встановлюються столики і лавочки для відпочинку. Загалом, втілюються будь-які ідеї ландшафтних дизайнерів.

«Зелений» дах   альтернатива озеленення саду

Інтенсивне озеленення даху – «дизайнерське рішення

Незважаючи на такі різні, на перший погляд, типи озеленення, головним у їх втіленні залишається одне: створити на даху «філію» земельної ділянки, яка дозволить рослинам нормально розвиватися і відчувати себе комфортно.

Скільки важить галявина на даху?

Перш, ніж починати втілювати в життя вибраний тип озеленення, слід знати, що «зелений» дах має значну вантажопідйомність. Навіть якщо взяти до уваги одну тільки землю, то її вага, залежно від типу вибраних вами рослин, буде становити 50-100 кг на 1 м.кв. покрівлі. Якщо ви збираєтеся проводити озеленення за інтенсивною схемою, то додайте до цієї цифри навантаження від усіляких елементів дизайну: крамничок, столиків, МАФ та ін. Подібна покрівля може досягати значної ваги в 900 кг! Погодьтеся, що подібне зможе витримати тільки міцна залізобетонна плита. Якщо ж на вашій дачі побудований будинок з дерева, то краще зупиниться на більш простому екстенсивному способі озеленення.

«Зелений» дах   альтернатива озеленення саду

Вага «зеленої» покрівлі може бути значною!

Догляд за «зеленим» дахом

Догляд за рослинами на даху зводиться до поливу і підгодівлі. Якщо ви встановите систему автоматичного поливу, то над цією частиною заходів по догляду можна не замислюватися. В іншому випадку доведеться поливати дах з шланга, що теж не дуже трудомістко.

Добрива краще всього внести до посадки рослин прямо в грунт або ж використовувати підживлення при поливі.

«Зелений» дах   альтернатива озеленення саду

При озелененні даху квітами або чагарниками доведеться іноді проводити прополку бур’янів. Простіше з почвопокровними рослинами або травами – їх коріння і щільний килим не дадуть «пробитися» паростків бур’янів, тому вони в прополці потребувати не будуть.